İlişkilerYaşam

Birinden Hoşlanmadığını Nasıl Gizlersin

birinden hoşlanmadığını nasıl gizlersin ve bu ilişkiyi daha az rahatsız bir şekilde sürdürebileceğin konusunda size bazı ipuçları vereceğiz.

Bazen bir insanla tanışırsınız ve ikisi arasındaki empati eksikliği ya da çok zıt kişiliklere sahip olmaları gibi farklı kişisel sebeplerden dolayı ondan hoşlanmazsınız ve samimi bir ilişki sürdürmeniz zor olabilir. onlara. Ancak aynı yerde çalışıyorsanız, sizinle aynı sınıftaysanız, hatta aynı arkadaş çevresindeyseniz o kişiyi her gün görmek zorunda kalabilirsiniz.

Birinden Hoşlanmadığını Nasıl Gizlersin

Bu durumlarda, o kişiye mümkün olan en kibar şekilde davranmaya çalışmak en iyisidir. Bir kişiyle benzer bir durum yaşıyorsanız, bu netsağlık makalesinde, birinden hoşlanmadığını nasıl gizlersin ve bu ilişkiyi daha az rahatsız bir şekilde sürdürebileceğin konusunda size bazı ipuçları vereceğiz.

Bu kişiyle mümkün olduğunca etkileşime girmekten kaçının.

Sevmediğiniz birini gizlemek veya kaçınmak için önerilen bir seçenek, özellikle aynı yerde çalışıyor veya okuyorsanız bazen zor görünse de, onlarla tüm gereksiz etkileşimleri sınırlamaktır. Biriyle etkileşime girmekten kaçınmak için şu ipuçlarını takip edebilirsiniz:

 • Kişiyle göz teması kurmamaya çalışın, çünkü bu onların sizinle konuşmaya başlamasını istemeyecektir.
 • Onunla konuşmanız gerekiyorsa, konuşmanın bir an önce bitmesi için cevaplarınızı kısa ve kibar tutmaya çalışın.
 • Bu yönergeleri o kişiyle her gün tekrarlarsanız, kesinlikle zamanla, ikisi arasında meydana gelen etkileşimler nezaket dışı olacaktır.

Bir konuşma sırasında ondan hoşlanmadığınızı nasıl saklayabilirsiniz?

Bu kişi, siz onlarla etkileşime girmekten kaçınmaya çalışmanıza rağmen sizinle konuşmakta ısrar ederse, sohbet etmek için şu tavsiyelere uymalı ve onlardan hoşlanmadığınızı göstermemelisiniz:

 • Zor olsa da, o kişiye karşı iyi olmaya çalışın. Nazik olun ve mümkün olan en kısa sürede konuşmayı sonlandırmalısınız, böylece kişi onlardan hoşlanmadığınızı fark eder. “Konuşmaya devam etmek istiyorum ama tuvalete gitmem gerekiyor. Afedersiniz” gibi bir şey söyleyebilirsiniz.
 • Diğer bir tavsiye ise, kendinizi o kişiyle ve başkalarıyla sohbet eden bir sosyal durumda bulursanız, sohbeti başka yöne çevirebilir ve sevmediğiniz kişinin söylediğiyle hiçbir ilgisi olmayan bir şey söyleyebilirsiniz.
 • Eğer konuşmayı takip etmekte ısrar ederse çok kısa cevaplar verebilirsiniz ki akıcılık olmasın ve sizinle konuşmaya devam etmek istemesin.

Hoşlanmadığınız kişiye karşı asla öfkenize yenik düşmeyin

Elbette, o kişi size yakın olduğunda, özellikle de her fırsatta negatif enerji veren veya sizi yıldırmaya çalışan biriyse, rahatsızlık hissetmekten kaçınamazsınız. Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz en kötü şey, yorumlarının sizi etkilemesine izin vermek ve hatta ona açıkça kızgın olduğunuzu göstermektir.

Bu durumlarda ondan hoşlanmadığınızın fark edilmemesini istiyorsanız bu yorumlara karşı güçlü durmakta fayda var. Hayatınızdaki olumlu şeyleri hatırlamalı ve size saygı duyan ve sizi olduğunuz gibi seven birçok insan olduğunu düşünmelisiniz. Bu şekilde, yorumlarının ne kadar önemsiz olduğunu ona bildirmiş olursunuz.

Hoşlanmadığınız kişiyle aynı yerleri ziyaret etmekten kaçının

Bu kişinin ondan hoşlanmadığınızı anlamasının en iyi yollarından biri, onunla doğrudan tanışmamaktır. Ve bu karşılaşma olasılığını azaltmak için, söz konusu kişinin oldukça sık ziyaret ettiğini bildiğiniz sitelere gitmekten kaçınmak en iyisidir:

 • İş arkadaşınızsa, başka yeni kafeler ve barlar bulun ve ofisinizdeki herkesin gittiğini bildiğiniz yerlere gitmeyin..
 • Eğer komşunuz veya aynı mahallede oturan biriyse, daha uzaktaki diğer süpermarketlerden alışveriş yapmayı deneyebilir veya onunla aynı anda gitmekten kaçınabilirsiniz.
 • Ortak arkadaşlarınız varsa, o arkadaşla tanışmadan önce o kişinin orada olup olmayacağını sorabilirsiniz. Bu şekilde onunla tanışmaktan kaçınabilirsiniz.

Hoşlanmadığınız kişiyle sosyal ağlar aracılığıyla ilişkinizi kesin

Şu anda, var olan hemen hemen tüm sosyal ağlarda, belirli bir kişinin engellenebilmesi ve ortadan kaldırmaya gerek kalmadan sizin hakkınızda hiçbir şey bilmemesi ve dolayısıyla hoşlanmadığınızı anlamaması için çeşitli seçeneklerimiz var. o Bu kişiyle sosyal ağlardaki tüm iletişimi kesmek için şu tavsiyelere uymanız yeterlidir:

 • Sosyal medyada o kişiyle bir arkadaşlığı sürdürmeniz durumunda, bu sosyal ağ size gizlilik seçeneklerinizi değiştirme seçeneği sunar, böylece gönderilerinizi engellemeden veya silmeden hangi kişilerin gönderilerinizi görmeyeceğini seçebilirsiniz. Bu şekilde, onu kişilerinizden kaldırdığınız için sizi suçlayamaz.
 • Ayrıca sevmediğiniz kişinin gönderilerini görmeme seçeneğiniz de var. Sadece onu takip etmeyi bırakman gerekiyor.
 • Onu telefonunuzda bir kişi olarak görmeniz durumunda, aramalarını görmezden gelebilir veya WhatsApp seçeneklerini, ne zaman bağlandığınızı bilmemesi için değiştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Utangaç Olmaktan Nasıl Kurtulabilirim başlıklı makalemizde Utangaç, Utangaç bir kişi ve Utangaç Olmaktan Nasıl Kurtulabilirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat