Cilt BakımGüzellik

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Çıkartılır, Püf Noktaları

Burundaki siyah noktaları temizlemek ve içlerinde yağ birikmesini önlemek için çeşitli ürünler ve ev formülleri.

Yüz derisine bakmak istediğimizde karşılaştığımız en büyük sorunlardan biri de burundaki siyah noktalar olduğunun farkındayız. Ancak burundaki siyah noktaları çıkarmak için sizlere oldukça etkili formüller verceğiz. Yüzümüzün “T” bölgesinde, bu can sıkıcı noktaların, zararlı olmasalar da, çirkin olmadıklarını görmemiz yaygındır. Sonraki satırlarda, burundaki siyah noktaların nasıl çıkarılacağı hakkında birkaç çözüm göreceğiz.

Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Çıkarılır ?

Burun içindeki siyah lekeler hormonal uyumsuzluktan kaynaklanır, cildin gözeneklerinin tıkanması meydana gelir, içlerinde yağ birikir ve ölü hücrelerin birikimine ve bunların oksidasyon sürecine eklenmesi durumunda, set Bu can sıkıcı bir problem. Çoğu durumda, uygun bir yüz temizleme rutini sürdürülürse, cilt bakımına bağlı bu fenomenin önlenmesi basittir. Ancak, ortaya çıktıklarında, kolayca giderilebilecekleri basit çözümler vardır.

Okumak İlginizi Çekebilir: Kanın Potasyum Değeri Nasıl Düşürülür?

Kahverengi şeker ile burundaki siyah noktalar sorununu çözme

Kahverengi şeker ile burundaki siyah noktalar sorununu çözme
Kahverengi şeker ile burundaki siyah noktalar sorununu çözme

Burun içinden siyah noktaların nasıl çıkarılacağına ilişkin çareler aramaya başladığımızda, ana çareler bunu yapmak için çok ekonomik ve etkili bir müttefik olabilir. Bununla birlikte, cildin zarar görmesini veya enfeksiyonunu önlemek için kullandığımız bileşenlere daima dikkat etmeniz gerekir.

Şeker doğal ve çok etkili bir ovmadır. Sadece üç yemek kaşığı kahverengi şeker ile 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı birleştirin ve bir karışım yapın. Dairesel hareketlerle yüzünüze uygulamak ve 20 dakika boyunca hareket etmesine izin vermek zorundasınız. Bu rutini haftada 2 veya 3 kez yapmak zorundasınız. Bu ev ilaçları, siyah noktaların burundan çıkarılmasında en etkili ve en hızlı yöntemlerden biridir, ancak farklı yöntemler de var tabiki.

Yumurta akı ile burundaki siyah noktalar sorununu çözme

Yumurtanın beyazına 10 damla limon suyu ekleyin ve bu karışımı yüze uygulayın. 30 dakika bekletin ve ılık suyla çıkarın. Siyah noktaları gidermek için bu çözümün geceleri uygulanması önerilir, çünkü limon suyu güneşe maruz kaldığında özellikle beyaz deride lekelere neden olabilir. Yumurta akı limonunun kombinasyonu, iyice durulama işleminin yapılmasının yanı sıra dikkatli ve gece yapılmalıdır.

Yapışkan bantlarla burundaki siyah noktalar sorununu çözme

Ev ilaçlarına ek olarak, piyasada çok etkili ve çok farklı fiyatlar ve şekillerde siyah noktaların giderilmesi için alternatifler var.

Tezgah üzerinde gözenekleri temizlemek için tasarlanmış yapışkan bantlar mevcuttur ve bunları eczanelerde veya süpermarketlerde bulabilirsiniz. Hemen hemen her marka veya tipte yapışkan bant çalışabilir. Çok pratikler, sadece siyah noktaları çıkarmak istediğiniz bölgeye yerleştirmeniz ve hareket etmelerine izin verin.

Yüz maskesiyle

Burun veya sıkça biriken yüzün herhangi bir bölgesinden siyah noktaları çıkarmak için belirli maskeler vardır. Kilden yapılanlar genellikle en verimlidir, çünkü fırçalamaya yardımcı olur ve ciltteki yabancı maddeleri temizler.

Piyasada birçok marka ve fiyat var, birini seçmek için cilt tipini (normal, karışık veya yağlı) göz önünde bulundurmanız ve gündüz veya gece uygulamak için herhangi bir kısıtlama varsa talimatları okumanız gerekir.

Sütlü Jöle ile burundaki siyah noktalar sorununu çözme

Bu, çok iyi çalışan ve hazırlanması ve uygulanması kolay olan başka bir ev çaredir. Kullanmak için, unflavored jelatin bir çorba kaşığı ve bir çorba kaşığı süt gerekir. Malzemeyi karıştırmanız ve mikrodalgada 10 saniye kadar ısıtmanız gerekir. Ardından, tercihen bir fırça ile uygulayın ve bırakın. Kolayca kuruduktan sonra, siyah noktalar jöleye takıldıkları zaman çıkarılırlar ve kolayca sıyrılırlar.

Buhar banyosuyla burundaki siyah noktalar sorununu çözme

Buhar banyosu ile burundaki siyah noktalar sorununu çözme
Buhar banyosu ile burundaki siyah noktalar sorununu çözme

Burnu siyah noktadan çıkarmak için bu alternatif çok fazla hijyen ve bakım gerektirir ve genellikle sadece çok fazla siyah nokta olmadığı zaman önerilir. Yeterince buhar gelinceye kadar kabın içindeki suyu ısıtın ve yüzünüzü yanma riski olmayan ancak buharın iyi geldiği bir noktaya yerleştirin. Mümkünse, başınızı bir havlu veya bezle örtün. Birkaç dakika sonra buhardan çekilir ve çok temiz ve tercihen dezenfekte edilmiş ellerle, siyah noktaların yoğunlaştığı bölgeyi yavaşça sıkın. Buhar cildin genişlemesini ve gözeneklerin açılmasını sağlar ve siyah noktaların kolayca çıkmasını sağlar, ancak incinmemek ve bulaşmamak için çok dikkatli olmalısınız.

Fırça ve diş macunu

Exfoliator işlevi gören çok etkili bir araç bir diş fırçasıdır. Ev yapımı ovalama maskelerinin herhangi biriyle (limonlu şeker gibi) veya süpermarkette satılan maskelerle birlikte kullanılabilir. Yüz makyajdan temizlendikten sonra, yüz macunu yüze uygulanabilir, bir süre ayrıldıktan sonra çıkarılır ve dairesel bir şekilde diş fırçası ile sürtünerek uygulanan bir maske kullanılır.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat