Hastalıklar

Crohn hastalığı doğal olarak nasıl tedavi edilir

Crohn hastalığından muzdarip misiniz? Bağırsakları etkileyen ve şu anda tedavisi olmayan bir durumdur. Bir kişi bu hastalığa sahip olduğunda, bağırsaklar iltihaplanır ve bu, karın bölgesinde rahatsızlık ve ağrı, ishal, kanama vb.

Crohn hastalığından muzdarip misiniz? Bağırsakları etkileyen ve şu anda tedavisi olmayan bir durumdur. Bir kişi bu hastalığa sahip olduğunda, bağırsaklar iltihaplanır ve bu, karın bölgesinde rahatsızlık ve ağrı, ishal, kanama vb. Doğal ilaçlar bu durumu iyileştirmeye hizmet etmese de, semptomlarını ve etkilerini hafifletmeye yardımcı olabilecekleri doğrudur, bu yüzden bu netsağlık makalesinde size Chron hastalığını doğal olarak nasıl tedavi edeceğinizi anlatıyoruz.

Crohn hastalığı doğal olarak nasıl tedavi edilir

1. Crohn hastalığının nedenleri bilinmemektedir, bu nedenle bu durumu tamamen iyileştiren bir ilaç bulmak henüz mümkün olmamıştır; ürettiği semptomları ve ağrıyı hafifletmek için tasarlanmış ilaçlar var. Bir hasta bu hastalığa sahip olduğunda, bağırsaklar iltihaplanır ve bu, aşağıdakileri vurgulayabileceğimiz semptomların ortaya çıkmasına neden olur:

Crohn hastalığı semptomları

Crohn hastalığı belirtileri ise aşağıdaki şekillerde olabilmektedir.

 • Karın ağrısı
 • İshal
 • Kilo kaybı
 • Ateş başlangıcı
 • Mide bulantısı ve kusma
 • Ağızda ve/veya ciltte ülserler

2. Bu semptomları hafifletmek için Crohn hastalığı için doğal çözümler vardır ve bunlardan biri aloe vera ile meyve suyu yapmaktır. Bu bitki, bağırsak geçişini düzenlediği için iyi sindirim için çalışmasının yanı sıra sindirim problemlerini tedavi etmek için idealdir. Yüksek dozda B vitamini içeren bir ürün olduğu için aloe vera aldığımızda sindirim sistemimiz daha iyi çalışır.

Chron hastalığının acısını dindirmek için günde 3 defa 1/2 bardak aloe vera suyu içmeniz yeterlidir; Hazır olarak satın alabilir veya evde kendiniz yapabilirsiniz

3. Kediotu ayrıca bağırsak spazmlarıyla mücadele etmek ve böylece Crohn hastalığının neden olduğu rahatsızlığı azaltmak için mükemmel bir bitkidir. Bu bitki aynı zamanda karın şişkinliği ile de mücadele eder ve hastanın daha iyi ve daha derin dinlenmesini sağlayarak daha rahat olmasını sağlar. Ek olarak, kediotu, bu bağırsak durumunu tedavi etmek için mükemmel şekilde çalışan anti-inflamatuar ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Bu bitkiyi sağlıklı gıda mağazalarında hazırlanan tabletler halinde alabilir veya dilerseniz bu bitki ile infüzyon yapıp günde 2 bardak, ilk ve son şey olarak içebilirsiniz. Şişlik hissinin ve mide ağrılarının nasıl rahatladığını hissedeceksiniz.

4. Kızılcık meyveleri, vücudunuzda ortaya çıkan herhangi bir yara veya ülserin iyileşmesini destekledikleri için Crohn hastalığı için de doğal bir çaredir. Bu kişilerde yaralar genellikle bağırsaklarda ortaya çıkar ve özellikle yemek zamanlarında dayanması çok zor hale gelir. Bu doğal tedavi ile bu ülserleri rahatlatabilecek ve onları hızlı bir şekilde iyileşmeye teşvik edebileceksiniz. İhtiyacın olacak:

 • 80 gram yaban mersini
  2
 • litre su
 • 60 gram muz yaprağı
 • 40 gram ciğerotu

Yaban mersini ile suyu kaynatın ve hazır olduğunda süzün. Sonra muz ve agrimony ekleyin ve 10 dakika daha her şeyi tekrar kaynatın. Süzün ve infüzyonu gün boyunca alın.

Crohn hastalığı tedavisinde yeşil çay

Crohn hastalığı doğal olarak nasıl tedavi edilir yeşil çay
Crohn hastalığı doğal olarak nasıl tedavi edilir yeşil çay

5. Crohn hastalığını doğal olarak tedavi etmenin bir başka yolu da yeşil çay içmektir. Bu karışım, bu hastalığın etkilerini azaltmayı başaran çok sayıda özelliğe sahiptir, örneğin, büyük bir anti-enflamatuar ve antioksidan kapasiteye sahip olmasının yanı sıra bir anti-kanser ürünü olarak kabul edilir.

Yeşil çayın faydalarından yararlanmak için bu çayı hazırlayıp gün içinde iki kez içmeniz yeterlidir, bir sabah ve bir gece olması tavsiye edilir. Ağrıların nasıl yatışacağını ve mide şişkinliğinin nasıl azaldığını fark edeceksiniz.

6. Ginkgo biloba, Crohn hastalığınız varsa diyetinize dahil etmeniz tavsiye edilen doğal bir bileşendir. Bunun nedeni, bağırsaklarımızdaki bakterileri yok etmeye yardımcı olan antioksidan özellikleri sayesinde iltihaplı hastalıkların giderilmesinde oldukça etkili bir ürün olmasıdır. Bu sayede bölgenin iltihabı giderilir ve bu nedenle rahatsızlık ve yanma hissi ortadan kalkar.

En ideali bir ginkgo biloba çayı hazırlayıp günde iki kez içmektir, bu sayede ağrılarınızdan kurtulabilir ve daha sağlıklı bir hayatın tadını çıkarabilirsiniz.

7. Bir kişi Crohn hastalığından muzdarip olduğunda, bağırsak hastalığı olduğu için hemen kontrol edilmesi gereken beslenme alışkanlıklarıdır. Bu nedenle, vücudunuzun esenliği ne yediğinize bağlı olacağından, Crohn’unuz varsa nasıl yemeniz gerektiğini bilmek önemlidir. Aşağıda, bu durumdaki hastalar için önerilen diyet kılavuzlarını genel hatlarıyla detaylandırıyoruz:

 • Miktarları azaltın: Karnı çok doldurmaktansa, küçük porsiyonlarda birkaç kez yemek daha iyidir.
 • Yağlardan ve şekerlerden kaçının: Sindirimi zor olan yiyeceklerdir, bu nedenle tüketimini mümkün olduğunca azaltmanız daha iyidir.
 • Çözünmeyen lifli gıdaları (baklagiller, mısır, fındık vb.) azaltın çünkü bunlar tuvalete gitme sıklığının yanı sıra bağırsak hareketlerinin boyutunu da arttırır.
 • Midede şişkinlik ve rahatsızlık hissi oluşturdukları için gazlı yiyeceklerden kaçının.

Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır, netsağlık’da herhangi bir tıbbi tedavi önerme veya herhangi bir teşhis koyma yetkimiz yoktur. Herhangi bir rahatsızlık veya rahatsızlık durumunda sizi doktora gitmeye davet ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kan Şekeri Seviyesi Nasıl Düşürülür başlıklı makalemizde Kan Şekeri, Kan Şekeri Normal Seviyesi Kaç Olmalı ve Kan Şekeri Seviyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat