Cinsellik ve Cinsel Sağlık

Daha İyi Seks Yapmak İçin En İyi Tavsiyeler

Evet seks konusunda kendinizi yetersiz buluyor olabilirsiniz. Ama bunun çözümü var, daha iyi seks yapmak için tavsiyeler içeriğimizi dikkate alarak cinsel ilişkiden daha fazla zevk alabilirsiniz.

Daha iyi seks yapmak için tavsiyeler verirken ilk olarak size tipik ve öngörülecek davranışlardan vazgeçmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Seksten üst düzey zevk almanızın şimdi tamda zamanı.

Sen ve eşin yıllardır birlikte yaşadınız. Genel olarak her şey iyi gidiyor, ama bir şeyler değişti. Bu ateşli bakışlar, tutkulu öpücükler… neredeler? Cinsel istek hayatımız boyunca sabit kalmaz. Aşık olduktan sonraki ilk haftalarda, on yıl yaşadıktan sonra olduğu gibi aynı hissetmiyor. Fakat sakince, neyse ki rutinden çıkın ve eşiniz sizin elinizde olduğunda daha hoş bir seksten zevk alın. Daha iyi seks yapmak için haplara veya mucizevi tekniklere ihtiyacınız yok, daha iyi seks yapmak için bu size vereceğimiz tekniklere ihtiyacınız var ve bu gece başlayabilirsiniz.

Daha fazla iletişim daha iyi seks

Ne istersen söyle. Partrenizle seks hayatını geliştirmek istiyorsanız, her şeyden önce bunun iki meselesi olduğunu unutmayın ve her ikisi de bunun hakkında … seks hakkında konuşmalı. Eşinize en çok neyi sevdiğinizi söyleyin ve onu neyin çıldırttığını dinleyin. Hiçbiriniz bir falcı değilsiniz, bu yüzden yolunuzu kolaylaştırın. Tabular yok sözleşmeleri geride bırakalım. Kendi ortağınızdan daha fazla gizlilik ve uyum garanti edecek kimsenin olmadığını düşünün. Neden birbirinizi engelliyorsunuz? Açık fikirli olun.

Kapa çeneni veya örtünün altında bırakma seks hakkında konuşmak olumlu, nereye baktığınıza bakın. Seksologun dediği gibi, “seks hakkında konuşmak bizi teşvik eder ve bizi daha alıcı hale getirir. Konuşmak çok önemlidir. Her birinin neyi sevdiğini ve neyi sevmediğini, neyi denemek istediğinizi, sahip olduğumuz fantezileri bilmek, iletişim kurmazsak ortağımızın bilmek zorunda olmadığını arzu eder. Açıkça konuşursak, en güvenli olan şey ilişkilerin daha dolgun ve daha tatmin edici olmasıdır. ”

Eşinizle birlikte birkaç oral seks anı yaşamaya kendinizi atın. Duygusal bir ilişki olup olmadığı veya sporadik bir şey olması farketmez. Soyunmadan önce, uzun süre dayanmasını sağlayın, yani bu harika toplantıdan birkaç gün önce cinsel orantı uygulayın ve zamanı geldiğinde patlayıcı olacaktır.

Daha İyi Seks Yapmak İçin En İyi Tavsiyeler
Daha İyi Seks Yapmak İçin En İyi Tavsiyeler

Baştan çıkarıcı hissediyor musun?

Baştan çıkarmak isteyenler var ama diğerleri baştan çıkarılmayı tercih ediyor. Olduğun gibi, bu sefer aktif rol oynuyorsun. Bu rolü üstlenmenin neden daha çok eğlenmeni sağlayacağını biliyor musun? Çünkü “baştan çıkarma alanına girdiğimizde, yaptığımız şey toplantının arzusunu artıracak belli beklentiler ve arzular yaratmaktır. Bu toplantıdan ne kadar çok beklentimiz olursa, ondan daha çok arzu duyacağız. Bu bizi daha fazla arzuya götürecek ve sonuç olarak daha tatmin edici olabilir, ”diyor Alkiza.

İnilti

Komşular hakkında düşünmeyin, size odaklanın. Rol yapmaktan bahsetmiyoruz, içtenlikle inliyor, kendimizi cinsel yolla geri çekmeden ifade etmekte özgür hissediyoruz. Duyguların her biri, herhangi bir cinsel karşılaşmada önemlidir, ancak işitsel, uyarılmamızı arttırmak için özellikle yararlıdır. Gasp’ı duyduğumuzda (ve duyduğumuzda) heyecan durumumuz hakkında iletişim kuruyoruz ve ilişkinin tüm bölümlerini güçlendirilmiş ve uyarılmış hissettiriyor. “Eşimizin tadını çıkarmak için dinleme, erotik buluşmaların en büyük zevklerinden biridir. Bizimle ya da sadece bizle birlikte zevk aldığımızı hissetmek bizi daha çok istememizi sağlıyor ”, psikolog ve cinsiyet uzmanına tavsiyelerde bulunuyor.

Daha iyi seks yapmak için vücudunu hareket ettir

Egzersiz yapmak vücudumuzu daha aktif, elastik ve rahat hissettirir. Ek olarak, vücutlarımızı harekete geçirmek “bizi daha iyi ve daha canlı hissetmemizi sağlayacak endorfinleri serbest bırakmamızı sağlıyor. Ayrıca, hareketin ürettiği ter, arzuyu uyaran feromonları açığa çıkarır. ” Bu koku moleküllerinin seviyesi cinsel iletişim için gereklidir. “Kimyaya sahip” dediğimiz şey cildinizde ve daha dinamik bir hayata sahip olarak onu geliştirebilirsiniz.

Burnunu Öp

Çin veya Yeni Zelanda gibi bazı kültürlerdeki burun öpücüğü hala çok mevcuttur çünkü bu şekilde cazibe oyununda gerekli olan ortağımızın kokusunu almak istiyoruz. Alkiza’ya göre “Koku, özellikle eşinin vücut kokusunun en uyarıcı olduğu bazı insanlar için önemlidir. Herkes bu kokuları veya feromonları aynı şekilde algılamamaktadır ancak heyecan ve arzuda önemli bir rol oynamaktadır. ”

Pelvik taban kaslarını geliştir

Pelvik kas sistemi sadece idrar kaybını önlemek için değil, cinsel ilişkide çok önemlidir. Cinsiyetçi belirttiği gibi, “Pelvik tabanın işlenmesi, daha iyi orgazmlar elde etmemize yardımcı olur, onlara ve yoğunluğuna erişmemizi kolaylaştırır.” Pelvik taban üzerinde çalışmak için kegel egzersizlerini kullanabilir, Çin topları veya pelvik taban eğitmenleri gibi cihazları kullanarak kaslarımızın durumunu bilmemize yardımcı olabiliriz. Haftalık egzersiz yapın ve özel bir karşılaşma yaşıyorsanız uygulayın. Örneğin, bir penetrasyonda, tıpkı egzersiz yaparken yaptığınız gibi kasları kasılmaya çalışın. Eşinizin penisini veya kullandığınız nesneyi nasıl algıladığınızı hissedeceksiniz ve diğer kişi vajinanızdaki hareketleri hissettiğinde ne hissettiğini size söyleyebilir.

Cinsel şeyler okuyup fantazilerinizi geliştirin.

Daha İyi Seks Yapmak İçin
Daha İyi Seks Yapmak İçin

Cinsellik ile ilgili bir şeyler okumak bizi cinsel olarak harekete geçirir ve arzunun yalanın beyinde olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle, etkinleştirin! En sevdiğiniz şekilde etkinleştirin. Çoğu zaman bedeni bir tarafta, beyni diğer tarafta taşırız. İşe, ev işlerine, rutine odaklanmış … çalışmak zorunda olduğunuz arzu ve arzulardan ayrılın, bu yüzden en rahat hissetme şeklinizi seçin ve günlük bir kendini uyarma egzersizi yapın. Bu, her on beş dakikada bir mastürbasyon yapmanız anlamına gelmez, ancak zihinsel olarak bu fantaziyi düşünerek, düşündüren görünen bir kitap veya hikayenin bir bölümünü okurken, sizin için erotik bir çağrışımın olduğu bir aktivite yapmayı teşvik ettiğiniz anlamına gelir. Unutma, bir dokunuş aklınızdan çıkarsa, erotik ve cinsel olarak uyarıcı olabilir. Bu küçük adımları atıyorsanız, büyük heyecan anına ulaşmak çok daha kolay olacaktır.

Ve tabi daha iyi seks yapmak için kendiniz olun

Binlerce kez okuduğunu ve duyduğunu zaten biliyoruz, ama gerçekten işe yarıyor. Birinin güvenliği üzerinde çalışmak bizi kararlılıkla ve cesaretle herhangi bir durumla karşı karşıya getirir. Ve bunun kusursuz bir doğal afrodizyak olmadığını inkar etmeyeceğiz. Kendi zevkimizi bulmak ve arzuyu beslemek, erotik olarak gelişmek ve büyümek için önemli bir araçtır.

Bir önceki yazımız olan İlişkilerde Cinsel Yaşamı Güçlendirmek İçin 10 İpucu başlıklı makalemizde Cinsel İlişki Nasıl Hızlandırılır, Cinsel Problemlerin Sebepleri ve İlişkide Cinsellik Problemlerinin Çözümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat