HastalıklarSağlık

Epilepsi doğal yollarla nasıl tedavi edilir?

Epilepsi, beynin bir bölümünde nöronların artan elektriksel aktivitesinin neden olduğu nörolojik bir hastalıktır. Hastada konvülsiyonlara veya kontrol edilemeyen tekrarlayan vücut hareketlerine neden olan ciddi bir hastalıktır, bu durum epileptik nöbet olarak bilinir.

Epilepsi, beynin bir bölümünde nöronların artan elektriksel aktivitesinin neden olduğu nörolojik bir hastalıktır. Hastada konvülsiyonlara veya kontrol edilemeyen tekrarlayan vücut hareketlerine neden olan ciddi bir hastalıktır, bu durum epileptik nöbet olarak bilinir.

Epilepsi doğal yollarla nasıl tedavi edilir?

Hastanın, tamamen kendi durumuna uyarlanmış özel bir tıbbi tedaviye ihtiyacı vardır ve bu, hayatını olabildiğince normal bir şekilde sürdürmesine olanak tanır. Buna ek olarak, onların refahını artırmak için dikkate alınabilecek bazı öneriler var, sizi epilepsi doğal yollarla nasıl tedavi edilir konusunda aşağıdaki netsağlık makalesinde keşfetmeye davet ediyoruz.

1. Öncelikle belirtmek gerekir ki epilepsi her durumda uzman bir doktor tarafından tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Mevcut birçok tedavi türü vardır ve her bir vaka için en uygun seçeneğin hangisi olduğuna ve hastanın yaşadığı epileptik nöbetleri kontrol etmeye yardımcı olan uygun testler aracılığıyla doktor karar vermelidir.

Aşağıda size göstereceğimiz tavsiyeler ve doğal çözümler, epilepsili hastanın iyileşmesine yardımcı olabilir veya yaşadıkları nöbetlerin şiddetini veya sıklığını mümkün olduğunca azaltabilir, ancak hiçbir durumda bunların yerine geçmez veya ikame olarak kullanılamazlar. epilepsi için. tıbbi tedavi.

2. Epilepsi hastalarının sağlıklarını iyileştirmek için diyetlerine büyük önem verilmektedir. Örneğin, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde sinir sisteminin ve beynin düzgün çalışması için gerekli bir yağ asidi olduğu için omega 3’ün katkısı eksik olmamalıdır. Omega 3 yağ asitleri büyük ölçüde yağlı balıklarda bulunur: somon, sardalye, ton balığı, ringa balığı vb., ayrıca ceviz, yeşil yapraklı sebzeler ve çileklerde de bulunur.

Epilepsi doğal yollarla nasıl tedavi edilir
Epilepsi doğal yollarla nasıl tedavi edilir

3. E vitamini, epileptik nöbetleri önlemeye yardımcı olabilecek güçlü bir antioksidandır. Toronto Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, çocuklarda E vitamininin epileptik nöbetlerde nöbet kontrolüne yardımcı olduğunu ve bu vitaminde eksik olan hastalarda nöbet geçirme olasılığının daha yüksek olabileceğini kanıtladı. Nerede bulabileceğinizi öğrenmek için E vitamini yönünden zengin besinler makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

4. Hem meyve hem de sebzeler, yüksek miktarda antioksidan, vitamin ve mineral sağladıkları için beyin ve optimal işleyişi için iyi besinlerdir. Epilepsi hastası olanlar için en önemli meyveler arasında çilek, ahududu, portakal, yaban mersini, üzüm, kavun ve elma yer alır. Öte yandan ıspanak, brokoli, lahana, marul, pazı, karnabahar ve havuç gibi yeşil yapraklı sebzeler de mükemmel alternatiflerdir.

5. İyi uyumak ve sakin bir yaşam sürmek epileptik nöbetlerin kontrolüne de yardımcı olur. İyi bir dinlenmeye ek olarak, yoga pratiği gibi çok yardımcı olabilecek alternatif terapilerin olduğuna dikkat çekildi. Spesifik olarak, bu disiplin, hastanın yaşam kalitesini arttırırken epileptik nöbetler üzerindeki kontrolünü geliştirir.

6. Epilepsi tedavisi için herhangi bir doğal yöntem kullanmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın, bu şekilde sizin için uygun olduğundan ve sağlığınıza zarar vermeyeceğinden emin olursunuz.

Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır, netsağlık’da herhangi bir tıbbi tedavi önerme veya herhangi bir teşhis koyma yetkimiz yoktur. Herhangi bir rahatsızlık veya rahatsızlık durumunda sizi doktora gitmeye davet ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Nefret ve Kin Nasıl Aşılır? başlıklı makalemizde Kin nasıl aşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat