Cinsellik ve Cinsel Sağlık

İlişkilerde Cinsel Yaşamı Güçlendirmek İçin 10 İpucu

Cinsel aktiviteyi teşvik etmek ve tatmin edici ve keyifli olmasını sağlamak için ne yapılmalı? Tüm uzmanların bu hedefe ulaşmak için önerdiği bazı öneriler var

Yorgunluk, stres, iletişim eksikliği, can sıkıntısı ve diğer benzer faktörler bazen çiftin cinsel yaşamının, cinsiyetin giderek daha az sıklıkta ve tatmin edici olmadığı rutin ve monoton bir hareket haline gelmesine neden olur. . Bununla birlikte, sağlıklı ve dolu bir cinsel yaşam, ilişkinin istikrarının temel kısmıdır. İlişkilerde cinsel yaşamı güçlendirmek için sizlere püf noktaları vereceğiz.

Cinsel aktiviteyi teşvik etmek ve tatmin edici ve keyifli olmasını sağlamak için ne yapılmalı? Tüm uzmanların bu hedefe ulaşmak için önerdiği bazı öneriler var.

İlişkilerde Cinsel Yaşamı Güçlendirmek İçin 10 İpucu

Herkesin merakla cevabını beklediği ilişkilerde cinsel yaşamı güçlendirmek konusuna başlıklarla detaylı bir bakış sunacağız. Tavsiyelere uyup doğru önlemleri almak cinsel yaşamlarınıza renk katacaktır.

Cinsel İlişki Esnasında İletişimi Güçlendirin

İyi iletişim aynı zamanda cinsel aktiviteyi de güçlendirir. Cinsel ilişki sırasında seks hakkında konuşmak birbirlerinin en çok haz aldığı şeyleri öğrenip onları uygulamak her iki tarafa da daha fazla zevk verir. İletişimi güçlendirmek çifte karşılıklı olarak güven verir ve problem oluşturan tüm engelleri de ortadan kaldırır.

Aynı zamanda samimiyet anlarını da geliştirir. Ayrıca, deneyim eksikliğinden kaynaklanan tabuların veya sınırların üstesinden gelmeye yardımcı olur.

Okumak İlginizi Çekebilir: Cinsel İstek Kaybı Tedavi Edilebilir mi?

Aktif Bit Tutum Sürdürün

Pasif bir tutum sürdüren ve çiftten birinin inisiyatif alması ve bu tutumu aktif hale getirmesi gerekir. İkisi aktif olmalı, birbirlerine sürpriz yapmak için bile yarışmalılar. Tabii ki, bazen diğerinin oyuna devam etmek için kendini uygun hissetmediği gerçeğine saygı duymak, hayal kırıklığına uğramadan. İletişim bunun için de çok önemlidir.

Değişiklikler Yapın ve Birbirinizi Kışkırtın

Rutin, can sıkıntısı, memnuniyetsizlik daha az cinsel ilişkiye neden olduğu için bir çiftin cinsel yaşamının en büyük düşmanlarıdır. Seks yapmak için yer değişikliği, duruşları değiştirmek, çiftleri kışkırtmak, yeni deneyimler keşfetmek, her şey daha düzenli seks yapmak ve daha fazla memnuniyet elde etmek cinsel ilişkiyi güçlendirmek için yardımcı olur.

Kendiliğindenlik

Geceleri yatmayı ve yatakta cinsel ilişkiye girmeyi beklemek, iyi bir cinsel yaşam sürdürmenin en iyi yolu değildir, çünkü yalnızca kendiliğindenlik kalmaz, aynı zamanda gün içinde biriken yorgunluktan da etkilenir.

Çoğu zaman böyle hissetmezsiniz ve bazen çok az çabayla ve dinlenmek için bir an önce bitirmek arzusuyla seks yaparsınız.

Provokasyon, sevişmek, ilk tarihleri yeniden yaşamak, cinsel gerginlik yaratan herhangi bir girişimi yeniden yaşamak gibi anların çeşitliliğini aramak gibi kendiliğindenliğin bir parçasıdır.

Çılgın Ortamlar Kovalayın

Hep rutin anlarda seks yapmak yerine çılgınca zamanlarda kaçamaklar deneyin. Mesela çocuk banyoya girdiğinde çocuk çıkmadan işi bitirin.

Yada arkadaşlarınızla tatile gittiğinizde kaçamaklar yapın. Hiç beklemediğiniz anlarda çılgınlıklar yapın.

İlişkide Cinsellik Problemlerinin Çözümü
İlişkide Cinsellik Problemlerinin Çözümü

Romantizm

Romantizm sadece modası geçmiş değil, aynı zamanda cinsel ilişki için en iyi uyarıcılardan biridir. Bu, ilişkinin duyguların ve duyguların ifadesiyle tamamlandığı zaman fiziksel bir eylem olmaktan çıkmasıdır. Daha da keyifli hale getirecek.

Yeterli Zaman Ayırın

Kadınların uyarılması erkeklere göre daha uzun sürebilmektedir. Kadının uyarılma durumunun eksik kalması durumunda seks istediğiniz gibi gitmeyebilir.

Kadına yeterince vakit ayırın seks öncesi hazırlığınızı iyi bir şekilde tamamlayın. Önce ufak oyunlarla uyarılma konusunda kadına yardımcı olmaya çalışın.

Okumak İlginizi Çekebilir: Varikosel Hastalığı ve Erkek Kısırlığı

Erken Boşalma Probleminiz Varsa Çözün

Bazı erkekler çok erken boşalıyorlar. Bunun en büyük sebebi seks yapma endişesidir. Öncelikle bu endişeden kurtulun ve daha sonra seks yapmaya başlayın.

Bazı erkekler ise endişe duymasa bile kendilerini kontrol edemeyip erken boşalırlar. Aynı zamanda spesifik sorunların varlığı da erken boşalmaya neden olur. Eğer bununla baş edemezseniz bir uzmandan destek almanız gerekir.

Dinlenme ve Egzersiz Yapın

Yorgunluk ve stres ortak cinsel istek kaybı nedenleridir. Bu nedenle dinleme ve iyi bir seks hayatı olması önemlidir, düzgün dinlenmek gerek. Ayrıca, fiziksel egzersiz rahatlamayı kolaylaştırır ve cinsel isteği teşvik eder. Birlikte yapabilir iyidir.

Diyet Yapmak

Dengeli bir diyet, sağlığı korumak için değil, aynı zamanda cinsel işlev için de her zaman önemlidir. Hiperkolesterolemi, hipertansiyon veya diyabet her iki ortağın kadın ve cinsel dürtü kaybı ereksiyon sorunlarına neden olabilir.

Sağlıklı bir diyet uygulamak ve düzenli egzersiz yapmak (günde en az yarım saat) önlemek için en iyi yoldur.

Bir önceki yazımız olan Cinsel İstek Kaybı Tedavi Edilebilir mi? başlıklı makalemizde Cinsel İstek Kaybı, Cinsel İstek Kaybı Tedavi Edilebilir mi? ve Cinsel İstek Kaybı Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat