HastalıklarSağlık

Mango ile egzama nasıl tedavi edilir

Egzama, cilt kuruluğuna, kaşıntıya, tahrişe ve bazen şişmeye neden olan bir dizi cilt rahatsızlığı ile tanımlanabilir. Cildi tahriş eden bir maddeyle temas, bir alerjenle temas, bağışıklık sistemi ile ilgili sorunlar ve hatta genetik nedenler dahil olmak üzere nedenleri çoktur.

Egzama, cilt kuruluğuna, kaşıntıya, tahrişe ve bazen şişmeye neden olan bir dizi cilt rahatsızlığı ile tanımlanabilir. Cildi tahriş eden bir maddeyle temas, bir alerjenle temas, bağışıklık sistemi ile ilgili sorunlar ve hatta genetik nedenler dahil olmak üzere nedenleri çoktur. Egzama ciltte aşırı rahatsızlık yarattığından, insanlar ucuz ve kullanımı kolay etkili tedaviler arama eğilimindedir.

  • Mangoyu soyun.
  • Soyulmuş mango kabuğunu kaynayana kadar sıcak suya koyun. Isıyı azaltın ve üç dakika kaynamaya bırakın.
  • Kaynadıktan sonra altını kapatıp soğumaya bırakın.Mangoyu mango ezmesi şeklinde tencereden çıkarın ve dışarıda biraz daha soğumaya bırakın.
  • Etkilenen bölgeye iki hafta boyunca günde üç kez cascara hamuru macunu sürün.

Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır, netsağlık’da herhangi bir tıbbi tedavi önerme veya herhangi bir teşhis koyma yetkimiz yoktur. Herhangi bir rahatsızlık veya rahatsızlık durumunda sizi doktora gitmeye davet ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Yulaf ezmesi ile egzama nasıl tedavi edilir başlıklı makalemizde egzama ve Yulaf ezmesi ile egzama nasıl tedavi edilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat