Sağlık

Ozon Tedavisi Ne İşe Yarar

20. yüzyılın terapötik yeniliklerinden biri, ozonun tedavi olarak kullanımına dayanan yeni bir biyolojik tıp yöntemi olan ozon tedavisi ortaya çıkmasıdır

20. yüzyılın terapötik yeniliklerinden biri, ozonun tedavi olarak kullanımına dayanan yeni bir biyolojik tıp yöntemi olan ozon tedavisi ortaya çıkmasıdır. Bu teknik, yüksek etkinliği ve kan dolaşımını etkileyen hastalıklardan lokomotif veya sindirim sistemine, jinekoloji, nöroloji veya travmatoloji yoluyla belirli hastalıklardan muzdarip organizmalara sağladığı birçok fayda nedeniyle tıp dünyasında bilinir ve hatta uygulanabilir. estetik tedavilere. Daha fazla bilmek ister misin? O zaman, ozon tedavisinin ne için olduğunu ve çoklu uygulamalarından bazılarının neler olduğunu öğreneceğiniz aşağıdaki OneHowTo.com makalesini okumayı bırakmamanızı öneririz.

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon tedavisi tekniğinin kökeni, ozonun insan vücudundaki uygulamalarının incelendiği yirminci yüzyılın ortalarında Almanya’dadır. Bu terapi, özellikle ozonun terapötik bir yöntem olarak vücudumuza sağladığı faydalara dayanmaktadır. Antioksidan görevi görür, beyaz kan hücrelerinin ve dolayısıyla savunmaların artmasıyla bağışıklık sistemimizi uyarır, hücrelerin oksijenlenmesine, dolaşımlarının ve işlevlerinin iyileştirilmesine ve hatta virüslerin ve bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur.

Tüm bu faydaları sayesinde ozon tedavisi birçok tıbbi alanda geçerli bir tedavidir. Bu teknikle herhangi bir hastalığı tedavi etmek ve üstesinden gelmek için özel elektrotıp ekipmanları ile gerçekleştirilen kimyasal reaksiyon sonucu oksijen ve ozonun karışımı olan medikal ozon kullanılmaktadır. Ozon organizma ve tedavi edilen spesifik patoloji ile temas ettiğinde, hastalığın üstesinden gelmek için terapötik kimyasal değişiklikler üretmeye yardımcı olan bir gaz açığa çıkar. Bu teknik genellikle, tedavi edilecek rahatsızlığın veya hastalığın türüne göre hem süre hem de miktar olarak değişebilen farklı seanslarda gerçekleştirilir.

Ozon tedavisini alternatif bir ilaç olarak değil, bir tür doğal ilaç olarak değerlendiriyoruz. Rastgele bir tedavidir ve diğer tedavilerle uyumludur ve herhangi bir yan etkisi bulunmamıştır.

 

Ozon tedavisi hangi hastalıkları tedavi eder?

Ozon tedavisinin tedavi edebileceği hastalıkların listesi oldukça uzundur. Bu nedenle kullanımının önemli olduğu tıbbi alanların altını çizmek gerekir:

 • Dahiliye (hepatit, siroz, hemoroid, Chron hastalığı)
  Ozon Tedavisi Nedir
  Ozon Tedavisi Nedir
 • Kardiyoloji (kardiyak anjina, venöz hipertansiyon)
 • Geriatri (yaşlılık bunaması, serebral skleroz, Alzheimer)
 • Travmatoloji ve romatoloji (bel fıtığı, artrit, karpal tünel, pelvik inflamasyon, fibromiyalji)
 • Odontoloji.
 • Oftalmoloji (optik nöropati, senil kas dejenerasyonu)
 • Kulak Burun Boğaz (farenjit, kronik bademcik iltihabı)
 • Jinekoloji (tümörler, genitoüriner enfeksiyonlar, mantarlar)
 • Ağrı tedavisi (kanser, otoimmün hastalıklar)
 • Nöroloji (depresyon, migren, baş ağrısı, Parkinson)
 • Anjiyoloji ve fleboloji (ülserler, venöz yetmezlikler, damar hastalıkları)
 • İmmünoloji (radyoterapide yardımcı olur)
 • Estetik ve dermatoloji (selülit, uçuk, akne, egzama, sedef hastalığı, yanıklar, yara izi, saç dökülmesinin giderilmesine yardımcı olur)

Ozon tedavisi nasıl uygulanır

Pek çok tıbbi alanda geçerli olduğu gibi ozon tedavisi de farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Genellikle ekstremitelere (kol veya bacak) bir kavanoz veya olmazsa plastik torba ile lokal uygulama yapılır. Ancak ozon deri altına, damar içine veya kas içine de enjekte edilebilir.

Ama dahası da var ki, ozon ince bir sonda ile rektal insüflasyon veya hatta otohemotransfüzyon ile yani tıbbi ozonun eklendiği kanın ekstraksiyonu ile sağlanabilir ve iğneyi çıkarmadan tekrar vücuda verilir. .

Son olarak, vücut ile temas halinde ozonu ileten ve tıbbi uygulamalarına katılan kremler de vardır.

Ozon tedavisinin faydaları

Ozon neden iyileşir? Muhtemelen, bu size ortaya çıkan bir sorudur. Cevap basit, ozon metabolizmamızı kapsamlı bir şekilde iyileştirmeye yardımcı oluyor. Ne anlama geliyor? Eh, vücudumuza girdiğinde kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur ve bu da hasarlı dokuları onarır. Aynı çizgiyi takip ederek, vücutta oksijen taşınması ve enerji temini iyileştirilir ve aynı zamanda bağışıklık sistemi uyarılır.

Ozon tedavisi, antikor ve savunma üretimini uyaran bir aşı etkisi gibi davrandığı için faydalıdır, ayrıca etkilenen alan veya hastalığın türü ne olursa olsun virüslere güç, hız ve verimlilikle saldırır. Dokuları tahrip etmez ve toksik kalıntılar bırakmaz, çünkü vücudumuza girdikten sonra oksijene dönüşür ki bu çok faydalıdır.

Bununla birlikte, çok yönlü ve çeşitli faydalarına rağmen, aşağıdaki durumlarda ozon tedavisinin kullanılması önerilmediğini belirtmeliyiz:

 • Gebelik.
 • Ozon alerjisi.
 • Alkol sarhoşluğu.
 • Kalp krizi, kan basıncını yükselttiğinden ve ek bir risk oluşturabileceğinden.

Ozon yoluyla bu doğal ilaç tedavisinin faydaları, büyük bir keşif olduğu ortaya çıktı, çünkü büyük gücü, çeşitli ve çeşitli hastalıkların ve durumların üstesinden gelmek için vücudumuzda uygulanabilmesidir. Kısacası ozon tedavisi hızlı, ekonomik ve çok etkili bir tedavidir.

 

Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır, netsağlık’da herhangi bir tıbbi tedavi önerme veya herhangi bir teşhis koyma yetkimiz yoktur. Herhangi bir rahatsızlık veya rahatsızlık durumunda sizi doktora gitmeye davet ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Homeopati İle Bronşit Nasıl Tedavi Edilir başlıklı makalemizde Bronşit, Homeopati ve Homeopati İle Bronşit Nasıl Tedavi Edilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat