Yaşam

Toksik bir kişiden nasıl uzaklaşılır

Zehirli insanlar mutluluğunuzu ve kişisel gelişiminizi sabote eder. Sağlığınızı, başarınızı ve mutluluğunuzu geliştirmek için toksik bir kişiden nasıl uzaklaşılır öğrenmenize yardımcı olmak istiyoruz.

Toplumumuzda birçok insan var ve her birinin kendi varoluş biçimi var. Bunlar arasında, hayatınızı daha zor hale getirebilecek ve hatta tüm pozitif enerjinizi tüketebilecek bir tür insan olan toksik insanlar da vardır. Çevrenizde toksik insanların olmasının sonuçları öfke, küskünlük, hayal kırıklığı gibi duygulara dönüşebilir… Manipülasyon ve hatta zalimlik yüzünden. Zehirli insanlar mutluluğunuzu ve kişisel gelişiminizi sabote eder. Sağlığınızı, başarınızı ve mutluluğunuzu geliştirmek için toksik bir kişiden nasıl uzaklaşılır öğrenmenize yardımcı olmak istiyoruz.

Toksik bir kişiden nasıl uzaklaşılır?

Hayatınızdaki toksik unsurları ortadan kaldırmak her zaman kolay değildir çünkü toksik insanlar genellikle sınırlara uymazlar ve onları açıkça belirlediklerinde de yapmazlar. Hatta onlara gitmelerini söyledikten sonra bile geri gelebilirler, bu nedenle, sonunda gerçekleşene kadar durumda bir değişiklik istediğinizi onlara birkaç kez söylemeniz gerekebilir. Daha az şiddetli ve daha etkili hale getirmek için, büyük olasılıkla kendinizden yavaş yavaş uzaklaşmalısınız.

Onlara vermek istediğiniz açıklamalar sizin için olmalı, onlar için değil. O kişiye nasıl hissettiğinizi ve bunun tartışılması gereken bir şey olmadığını söyleyin, böyledir, nokta veya dilerseniz sakince ve nazikçe onları hayatınızda istemediğinizi söyleyebilir ve her şeyi olduğu gibi bırakabilirsiniz. vardır. Ne olduğu sana bağlı değil, ama bazen ilişkiler farklı bir bakış açısını hak ediyor. Kişi anlamıyorsa veya tartışmak istiyorsa, yüzleşmekten kaçının… Yavaş yavaş yapın ve yine de anlayacaksınız.

Toksik bir kişiden nasıl uzaklaşılır
Toksik bir kişiden nasıl uzaklaşılır

Toksik bir kişiden uzaklaşmak için önlemler

Toksik bir kişiden uzaklaşmak için, onlarla halka açık bir yerde konuşmanız önemlidir, bu tür bir kişinin yollarını bulamazsa biraz agresif veya şiddetli olması nadir değildir. Bu tür bir kişiyle konuşmanız gerekiyorsa, olumsuz sonuçlardan kaçınmak için daha fazla insanın olduğu yerde yapmanız daha iyidir. Konuşmanın iyi bitmeyeceğini anlarsan ayağa kalk ve uzaklaş.

Teknoloji mesafe koymayı daha karmaşık hale getirebilir, ancak sizi korkutabilecek veya kendinizi kötü hissetmenize neden olabilecek herhangi bir ‘pencere’yi açık bırakmamak önemlidir, zaten sınırlar koymuşsunuzdur ve bunlarla tutarlı olmalısınız. Bu, o kişinin sizinle sosyal medya aracılığıyla iletişim kurmasını engellemeyi içerir. Ayrıca size e-posta ile yazmaması için engelle veya sizi aramaması veya cep telefonunuza yazmaması için telefonunu bloke etmek de iyi bir seçenek olabilir.

Çatışmadan kaçının ve uzaklaşın

Toksik bir kişiden uzaklaşmak için, tartışmalardan veya çatışmalardan kaçınmanız önemlidir, sadece sınırlarınız konusunda tutarlı olun. Tartışmanın veya kavga etmenin toksik dinamiğine girmek cezbedicidir, ancak toksiklerin yaptığı tam olarak budur. Eğer o kişi hayatınıza geri dönerse, sınırlarınızı yeniden şekillendirin ve iletişimi tekrar sonlandırın. Tartışma açmaktan kaçının, pazarlık konusu değildir.

Fiziksel ve aynı zamanda duygusal mesafeyi işaretlemek önemlidir. Bu kişinin zehirli olduğunu ve size zarar verdiğini gerçekten anladığınızda, hemen uzaklaşın. Bu, onları hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerektiği anlamına gelmez, çünkü örneğin doğrudan bir akraba ise, oldukça karmaşıktır.

Ama o kişinin planlarınızda yer almadığı ve günlük hayatınızda yeri olmayan yerlere mesafe koyun. Hiçbir şey söylemeden varlığının hayatında hoş karşılanmadığını ve yavaş yavaş onun yanından uzaklaştığını görmesini sağla. Anlamasını beklemeyin ama duygusal sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Zeki insanlar neden yalnızdır? başlıklı makalemizde Akıllı insanlar, Akıllı insanların diğer özellikleri ve asosyal mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayrıca Kontrol Edin

Kapat
Kapat