İlişkilerYaşam

Yalan Nasıl İtiraf Edilir

birine söylediğiniz yalan nasıl itiraf edilir ve kendinizi bu suçluluk duygusundan nasıl kurtaracağınızı öğreteceğiz. Bu şekilde, kesinlikle kendiniz hakkında tekrar iyi hissedeceksiniz.

Birine yalan söyledin mi ve onlara işi batırdığını nasıl söyleyeceğini bilmiyor musun? Hepimiz bir noktada, gerçeğin o kişiyi kızdırabileceği veya incitebileceği korkusuyla bir arkadaşımıza, aile üyemize veya partnerimize yalan söylemişizdir. Ancak, birini aldatmış olmanın suçluluk duygusu sizi çok etkiliyorsa, ona söylediğiniz yalanı, yapılması zor bir şey de olsa itiraf etmeyi düşünmelisiniz.

Bu netsağlık makalesinde size bu sorunla ilgili yardım etmek istiyoruz ve bu nedenle size adım adım birine söylediğiniz yalan nasıl itiraf edilir ve kendinizi bu suçluluk duygusundan nasıl kurtaracağınızı öğreteceğiz. Bu şekilde, kesinlikle kendiniz hakkında tekrar iyi hissedeceksiniz.

Yalan Nasıl İtiraf Edilir Konusunda Takip edilecek adımlar:

1. Bir yalanı itiraf etmenin ilk adımı, ne kadar acı verici olduğuna veya itiraf etmeniz gereken şeyin büyüklüğüne bağlıdır. Partnerinizi başka biriyle aldatmak gibi önemli bir şey hakkında ya da kovulmamak için bir iş arkadaşınızı suçlamak gibi başka bir durum hakkında yalansa, onlara doğru zamanda ve yerde söylemeyi düşünmelisiniz.

Bu büyüklükte bir yalanı itiraf etmek için yapılacak en iyi şey, sinirlerin fazla ısınmaması için kafeterya veya restoran gibi tarafsız bir yere gitmektir. Ve elbette, ikinizin de herhangi bir acelesi veya kesintisi olmadığını bildiğiniz bir zaman seçmelisiniz.

Yalan Nasıl İtiraf Edilir
Yalan Nasıl İtiraf Edilir

2. O kişiyle zaten bir yalanı itiraf etmek için anlaştığınızda ve buluşma yerindeyken sakinleşmeli ve yalanı birdenbire itiraf etmemelisiniz. Bir kafeteryadaysanız, oturmanız en iyisidir, sipariş ettiğiniz şeyi size sunmuşlardır ve sohbete başlamadan önce o kişinin rahat olduğunu fark edersiniz.

3. Bir yalanı itiraf etmeye başlayacağınız zaman dürüst olun ve ona gerçekten ne düşündüğünüzü söyleyin. Bazen doğrudan ve dürüst olmak, durum üzerinde durmaktan daha az acıtır. Ayrıca, o kişi, ona bir şeyleri doğrudan söylemekten kaçınmaya çalıştığınızı fark ederse, gerginleşebilir ve sonuç olarak sinirlenebilir. Hala bir yalanı itiraf etmek için konuşmayı nasıl başlatacağınızı bilmiyorsanız, “Seninle buluşacağım çünkü senden sakladığım bir şeyi sana söylemem gerekiyor ve bunu yaptığım için kendimi çok kötü hissediyorum” gibi bir şey söyleyebilirsin. o.”

4. Yalanı itiraf etmek üzereyken, o kişiye, bu durumu onlardan saklamakla çok ciddi bir hata yapmış olsanız da, artık onunla ilişkinizi istemediğiniz için ona tamamen dürüst olduğunuzu göstermeye çalışın. bu yüzden kırılacak insan. bu yalan

5. Şimdi yalan nasıl itiraf edilir. Neyi itiraf ediyor olursanız olun, iş yerinde yalan söylemekle, o kişinin parasını bir bahis için kullanmakla veya önceki partnerinizle konuştuğunuzu söylemekle ilgili olsun, onlara gerçeği söyleyin.

Ona yalanını itiraf ettiğinde, böyle bir şey yapabileceğini ne kadar kötü hissettiğini hemen ona söylemelisin. Karşınızdaki kişi çok sinirlenirse sakin olun, siz de sinirlenmeyin ve size söyleyeceklerine hiçbir bahane öne sürmeden katlanın. Bu kişinin şu anda çok incinmiş olabileceğini düşünün.

6. Diğer kişi biraz sakinleştiğinde, eğer çok sinirlenmişse, neden bu kadar önemli bir şeyi gizlediğinizi veya yalan söylediğinizi açıklamanın zamanı gelmiştir. Dürüst kalmalı ve tam olarak nasıl hissettiğinizi ifade etmelisiniz.

7. Bir yalanı itiraf etmeyi bitirdiğinizde ve bunu neden o kişiye yaptığınızın uygun açıklamalarını yaptığınızda, onlardan tekrar özür dilemeli ve değiştirmek için gereken her şeyi yapacağınıza ve böyle bir şeyin bir daha asla olmayacağına dair onları temin etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Sevmediğin biriyle nasıl yaşarsın başlıklı makalemizde sevmediğin biriyle nasıl yaşarsın hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat