Organik

Yeşil Çayın Faydaları ve Yeşil Çay Nasıl Kullanılır

Yeşil çayın hemen hemen her şeyi iyileştiren bir süper gıda olduğunu biliyor muydunuz?

Bitkilerden yapılan “mucizevi” içecekler yeni değildir. Hindistan cevizi suyundan ve aloe vera suyundan kereviz çorbalarına kadar. Bunlardan biri olan yeşil çayın faydaları sandığınızdan çok daha fazla olabilir.Diğer bir çok bitki kadar pahalı olmalarına rağmen zamanın geçişine ve modaların geçişine direnen gerçekten sağlıklı ve güçlü bir bitki var. Yeşil çay hakkında konuşuyoruz.

Uzak Doğu’da yeşil çay, bin yıllardır Geleneksel Çin Tıbbı’nın bir parçası olmuştur. Çinliler bunu, depresyondan baş ağrısına ve artrite kadar çeşitli hastalıkları tedavi etmek için kullandılar. Son zamanlarda, bir bardak yeşil çayın faydaları arasında yaşlılık bunamaya karşı korumayı artırabildiği ve hatta kilo vermenize yardımcı olabileceği kanıtlanmıştır. Yeşil çay gerçekten söylendiği kadar güçlü mü?

Yeşil çayın faydaları nelerdir
Yeşil çayın faydaları nelerdir

Yeşil çay nedir ve neden farklıdır?

Piyasada pek çok çay çeşidi var ama hepsi kesinlikle hepsi aynı bitkinin yapraklarından yapılıyor. Beyaz, yeşil veya siyah çay arasındaki fark, bu yaprakların oksidasyon seviyesine indirgenmiştir.

Beyaz çay genç yapraklardan yapılmıştır, sadece paslıdır, dolayısıyla açık rengi hakimdir. Öte yandan siyah çay, zaten tamamen okside olmuştur, bu nedenle yapraklar karanlıktır ve tadı daha güçlüdür. Bununla birlikte, yeşil çay, taze kesilmiş yaprakların buharı ile elde edilir, bu da oksidasyon için çok az zaman harcar. Bu dikkatli işlem sonucunda yeşil çay, yüksek seviyelerde klorofil ve karakteristik doğal rengini korur.

Yeşil çayın faydaları nelerdir?

450’den fazla organik madde ile yeşil çayın besinsel değeri gerçekten olağanüstüdür. En faydalı besinleri polifenoller, doğal bitkisel gıda kaynaklarında bulunan mikrokimyasal besinlerdir. Yeşil çaydaki polifenoller, vücuda zarar veren bileşenleri nötralize eden güçlü antioksidanlar içerir.

Düşük oksidasyonundan dolayı, yeşil çay yapraklarının, sağlıklı bir kardiyovasküler sistem ve iyi bir sindirim sağlığı için mükemmel olan antioksidanlarda daha zengin olduğuna inanılmaktadır.

Yeşil çayın, kolesterol seviyelerinin yükselmesine yardımcı olduğu ve demans ve Alzheimer ile bağlantılı sinir hücresi hasarına karşı koruduğu da bilinmektedir. Her ne kadar bu çalışmalar kesin olarak yeşil çayın tedavi olduğunu göstermese de, bu infüzyonun binlerce yıldır sarhoş olmaya devam ettiği gerçeği göz ardı edilmemelidir.

Profesyonellere göre, aktif olarak daha fazla çay içip, sabahları saat 9’da bu yeşil ilacı bir buğulama bardağı için değiştirmek, yalnızca günlük sıvı alımını arttırmayacağız, aynı zamanda içecekleri kafeinle değiştireceğiz. Sağlığımız için tüm faydalar, çünkü yeşil çay kafein içermesine rağmen (kim suçsuz, ilk taşı atar), seviye çok düşük,% 1,% 1’den daha az. bir fincan kahve

Yeşil Çay
Yeşil Çay

Yeşil çayın faydaları hem iç hem dış için mi?

Tabii ki! Vücudunuz için iyi olan her şeyin cildiniz için yararları olacaktır. Ayrıca, yeşil çay yapraklarının veya ekstrelerinin topikal uygulaması, yaşlanma karşıtı özellikler de dahil olmak üzere dermis için avantajlara sahip gibi görünmektedir. Antioksidanlar cildi güneş hasarı gibi dış etkenlerden korur ve kafein serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olur. Tavsiyemiz? İç, kullan, spreyle. Yeşil çayın yararları kaybetmek için çok iyidir.

Bir önceki yazımız olan Senna Yaprağı Nedir, Nasıl Kullanılır ve Faydaları Nedir başlıklı makalemizde açlık otu, Senna yaprağı ve senna yaprağı bitkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat