HastalıklarSağlık

Yulaf ezmesi ile egzama nasıl tedavi edilir

Egzama, cilt kuruluğuna, kaşıntıya, tahrişe ve bazen şişmeye neden olan bir dizi cilt rahatsızlığı ile tanımlanabilir. Cildi tahriş eden bir maddeyle temas, bir alerjenle temas, bağışıklık sistemi ile ilgili sorunlar ve hatta genetik nedenler dahil olmak üzere nedenleri çoktur.

Egzama, cilt kuruluğuna, kaşıntıya, tahrişe ve bazen şişmeye neden olan bir dizi cilt rahatsızlığı ile tanımlanabilir. Cildi tahriş eden bir maddeyle temas, bir alerjenle temas, bağışıklık sistemi ile ilgili sorunlar ve hatta genetik nedenler dahil olmak üzere nedenleri çoktur. Egzama ciltte aşırı rahatsızlık yarattığından, insanlar ucuz ve kullanımı kolay etkili tedaviler arama eğilimindedir.

Yulaf ezmesi ile egzama nasıl tedavi edilir

  • Bir çay kaşığı su ile bir çay kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırın.
  • Karışımı bu çifte kadar karıştırın. Biraz kuru ve kalın olana kadar bekleyin.
  • Macunu bir hafta boyunca günde üç ila dört kez uygulayın.

Bu makale yalnızca bilgi amaçlıdır, netsağlık’da herhangi bir tıbbi tedavi önerme veya herhangi bir teşhis koyma yetkimiz yoktur. Herhangi bir rahatsızlık veya rahatsızlık durumunda sizi doktora gitmeye davet ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Framingham Riski Nasıl Hesaplanır başlıklı makalemizde Framingham, Framingham hesaplaması ve Framingham Risk Değerlendirmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Asena Ertuğruloğlu

Merhaba, ben Asena. Ankaralıyım, 23 yaşında bir sağlık öğrencisiyim. Kendimi geliştirmek ve insanlarla bilgi paylaşabilmek için netsağlık platformunu kurdum.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat